GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Assietter 12433691
*
nr 1243 3691
Assietter
6 st, Bo Fajans, Gefle. Diameter: 16 cm
Kondition: nagg
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:03:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 20:47:06
1
100 kr
22/3 08:46:07
2
300 kr
25/3 15:15:13
3
200 kr
25/3 15:15:13
2
250 kr (Budbetjänt)
25/3 15:15:33
3
300 kr
25/3 15:15:33
2
300 kr (Budbetjänt)
25/3 15:15:46
3
Vinnande bud
25/3 17:34:30
2
400 kr
25/3 17:34:30
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans desserttallrik gefle svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
6224 Fruktassietter
11 st, Altwasser silesia. Diameter: 19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:24
*
Assietter
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1243 3691
Assietter
6 st, Bo Fajans, Gefle. Diameter: 16 cm
Kondition: nagg
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 20:47:06 | 1 | 100 kr |
22/3 08:46:07 | 2 | 300 kr |
25/3 15:15:13 | 3 | 200 kr |
25/3 15:15:13 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/3 15:15:33 | 3 | 300 kr |
25/3 15:15:33 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
25/3 15:15:46 | 3 | Vinnande bud |
25/3 17:34:30 | 2 | 400 kr |
25/3 17:34:30 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans desserttallrik gefle svensk keramik svenska keramiker tallrikar
-
6224 Fruktassietter
11 st, Altwasser silesia. Diameter: 19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:24